Raspored predavanja

Istorija umetnosti u Galeriji Doma vojske (vežbe)

Izvor: dr Marija Pavlović

Vežbe iz predmeta Istorija umetnosti 3, održane su 24.3. u Galeriji Doma vojske. Studenti treće godine Katedre za produkciju imali su priliku da se upoznaju sa delima sedam istaknutih srpskih umetnica s kraja 19. i prve polovine 20. veka: Nadežde Petrović, Vidosave Kovačević, Lize Križanić, Zore Petrović, Leposave St. Pavlović, Ljubice Sokić i Milice Zorić, predstavljenih na izložbi pod nazivom „Heroine Spomen-zbirke Pavla Beljanskog“.

Poseban segment postavke čini sedam video-prezentacija posvećenih svakoj umetnici iz kolekcije Beljanskog. Te prezentacije uključuju bogatu muzejsku građu – fotografije, pisma, razglednice, dokumente, kao i značajan broj likovnih dela u različitim tehnikama, sakupljene poslednjih decenija.

Ova izložba predstavlja značajan doprinos nastavi Istorije umetnosti, kao dopuna u savladavanju gradiva.

Predmetni nastavnik