Prof. dr Nenad Perić u emisiji Srbija online na KCNu

Mesto: KCN_Srbija online
Datum: 06.03.2020.

Šef Katedere, prof. dr Nenad Perić gostovao je na televiziji Kopernikus povodom nedavno održanog predavanja na Fakultetu za diplomatiju i bezbednost. Tema tribine bila je „Um(j)etnička produkcija i ekološki aktivizam“. Predavanje je održano 27.02.2020. godine  na Fakultetu za diplomatiju i bezbednost.

Profesor Perić je govorio o odnosu umetnosti i ekologije, konkretno produkcije različitih vidova i oblika umetnosti u cilju podizanja ekološke svesti i pokretanja publike na ekološki aktivizam. Ekološki aktivizam je prisutan od početka prošloga veka, ali intenzivno počinje da se razvija sedamdesetih, kada su posledice industrijske revolucije po prirodu i čoveka postale više nego očigledne. U tom smislu postoje različiti oblici ekološkog aktivizma i delovanja, a učesnici tribine se fokusiraju na umetnost kao pokretač razmišljanja publike i ultimativno njen aktivizam. Uz profesora Perića na predavanju su govorili Rambo Amadeus i Srđan Stanković, osnivač festivala Supernatural.

Izvor: https://www.youtube.com/watch?v=PtARyctZc0M

Postavite komentar