Covid 19: Prelazak na on-line nastavu

Izvor: Studentska služba

Obaveštavaju se studenti osnovnih akademskih (svih departmana) i master studija (svih departmana) da se nastava, u prostorijama Fakultetu za diplomatiju i bezbednost, kompletno obustavlja.

Predavanja će, u nastavku semestra, biti održana online.

Do kraja nedelje nastavnici će biti obavešteni o načinu organizovanja online nastave. Fakultet preuzima profesionalnu i kolegijalnu obavezu da nastavnicima i saradnicima u nastavi omogući efikasan način pripreme online nastave.

Zimski semestar će biti overen administrativno.

Ispiti i kolokvijumi će se redovno održavati, prema rasporedu ispita, u prostorijama Fakulteta.

Odbrane seminarskih radova će se obavljati online.

Nastavnici od studenata neće zahtevati prisustvo nastavi i aktivnost na času kao predispitne obaveze. Ostale studentske predispitne obaveze – seminarski radovi i kolokvijumi – će prema individualnoj proceni predmetnog nastavnika biti uslov za izlazak na ispit,  kao što je to i do sada bila praksa u redovnom studiranju.

Studenti će do kraja nedelje biti obavešteni o načinu na koji će dobiti online materijal sa predavanja i vežbi.

Online nastava će biti organizovana do daljnjeg, dok Ministarstvo prosvete ne prosledi drugačije rešenje i preporuke.

Uprava fakulteta, Studentska služba i nenastavno osoblje će redovno raditi u smanjenom kapacitetu i obimu koji će maksimalno biti na usluzi kako potrebama studenata tako i nastavnom osoblju.

Uprava fakulteta