Istorija umetnosti: Poseta Muzeju savremene umetnosti

Izvor: dr Marija Pavlović

U sredu, 18.5. studenti prve godine Katedre za produkciju FDB posetili su Muzej savremene umetnosti u Beogradu, gde je u toku izložba Ervina Vurma, pod nazivom “Jedan minut zauvek”.

Ervin Vurm (1954) je autrijski umetnik koji živi i radi u Limbergu u Austriji, jedan je od trenutno najistaknutijih umetnika savremene svetske umetničke scene. Međunarodno priznanje stekao je jedinstvenim pristupom skulpturalnoj praksi kroz demistifikaciju i proširivanje tradicionalnog pojma skulpture i njenim ponovnim stvaranjem kroz performans, video, fotografiju i crtež.

Ovo je njegova prva samostalna izložba u Srbiji i njegova prva velika izložba na Balkanu.

Predmetni nastavnik