Profesori u medijima

Prof. MA Nenad Ćeranić o komponovanju i stvaranju dečije muzike na portalu Vijesti

Mesto: Portal Vijesti
Datum: Oktobar 2019.

“Sve je više muzičara koje je roditeljstvo inspirisalo da pišu pjesme za djecu. Nakon Leontine Vukomanović, Ivane Peters, Tijane Depčević, Sergeja Ćetkovića, na to se odlučio i Nenad Ćeranić. Naime, nakon što je dobio sina Andreja, nedavno je zajedno sa kolegom Aleksom Aleksovim, sa kojima sarađuje od početka karijere, napravio kanal “Guigui Planet” na kojem se, za sada, mogu preslušati dvije numere.

Prvi projekat za djecu iz njihove kreativne kuhinje na koje ih je roditeljstvo inspirisalo da naprave zabavnu pjesmicu i video predstavlja ujedno i podršku ka rješavanju problema izumiranja čitave populacije koala, pa i ne čudi što je upravo ova životinja akter numere. Drugi singl koji je nedavno objavljen govori o tri druga – noju, lavu i slonu, koji su avanturisti i vole da putuju, a ujedno pomažu djeci da na zabavan način uče. Kroz avanture bebe lava, bebe slona i bebe noja, mališani uče o znamenitim svjetskim gradovima i prevoznim sredstvima kojima će obići planetu”. Više o temi pročitajte na linku: