Smanjen broj bodova za upis u narednu godinu studija

Izvor: Uprava fakulteta

Obaveštavaju se studenti osnovnih akademskih studija svih departmana da je ove školske godine smanjen broj bodova za upis u narednu godinu studija, prema godinama:

– upis u II godinu studija – minimalno 30 bodova,
– upis u III godinu studija – minimalno 60 bodova.

Odluka je donešena u skladu sa dopisom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, od 30. septembra 2021. godine u kojem su navedene preporuke koje bi omogućile studentima završnih godina osnovnih studija upis sa minimalno 90 bodova, kao i preporuka da visokoškolske ustanove “preispitaju uslove za upis viših godina studija i prilagode uslove upisa i kriterijume upisa otežanim uslovima održavanja nastave i učenja”.

Studenti koji na osnovu navedenih preporuka mogu ostvariti minimalni uslov za upis u narednu godinu studiju, a nisu prijavili ispite u vanrednom ispitnom roku, iste mogu prijaviti sve do samog dana održavanja ispita i njihova prijava će biti prihvaćena. Broj ispita koje je moguće prijaviti u vanrednom ispitnom roku je maksimalno 2.

Uprava fakulteta