Međunarodni festival dokumentarnog filma Beldocs

Sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo da će šesnaesto izdanje Međunarodnog festivala dokumentarnog filma Beldocs biti održano od 10. do 17. maja na devet lokacija u Beogradu, a domaćoj publici predstaviće preko 100 filmova u 13 programskih celina.

Prodaja karata za projekcije dostupna je online preko sajta Beldocs festivala, kao i na festivalskim lokacijama.

Studentima su za kupovinu dostupne i studentske akreditacije koje omogućavaju posetu svim projekcijama. Više detalja je dostupno na našem sajtu.

Na programu ovogodišnjeg Beldocs-a naći će se i nekoliko naslova koji Vam mogu biti zanimljivi, te Vas pozivamo da pogledate ovogodišnji program (dostupan i u PDF formatu) i posetite festival.

Iz programa za Vas izdvajamo:

Potpuno poverenje / Total Trust, Jialing Zhang, Nemačka, Holandija, 2023, 97′ – više o filmu

Teritorija mašte / Territory of Imagination, Paula Maľárová, Slovačka, 2023, 68′ – više o filmu

Prirodna istorija uništenja / The Natural History of Destruction, Sergei Loznitsa, Nemačka, Litvanija, Holandija, 2022, 112′ – više o filmu

Kijevski proces / The Kiev Trial, Sergei Loznitsa, Ukrajina, Holandija, 2022, 106′ – više o filmu

Neredvil, SAD / Riotsville, USA, Sierra Pettengill, SAD, 2022, 91′ – više o filmu

20 dana u Mariupolju / 20 Days in Mariupol, Mstyslav Chernov, Ukrajina, 2023, 94′ – više o filmu

Mariupolis 2 / Mariupolis 2, Mantas Kvedaravicius, Litvanija, 2022, 112′ – više o filmu