Student info

Istorija umetnosti: Poseta Istorijskom muzeju Srbije

Poštovani,

U sklopu predavanja na predmetu Istorija umetnosti 2, dana 08. 11. 2023. godine od 12 sati, posetićemo Istorijski muzej Srbije. Uz stručno vođenje kroz postavku, imaćemo priliku da vidimo najvrednije predmete iz zaostavštine dve novovekovne srpske dinastije – Karađorđević i Obrenović, koji se čuvaju u zbirkama Muzeja.

Izložba je koncipirana tako da pruži uvid u pojedine celine buduće stalne postavke: u centralnoj i bočnim salama prezentovani su predmeti koji su pripadali rodonačelnicima i njihovim naslednicima iz dinastija Karađorđević i Obrenović, dok je u ostatku prostora predstavljen period prednemanjićkih i nemanjićkih vladara, pad srpske srednjovekovne države pod osmansku vlast, kao i period srpske Despotovine.
Nastava će početi prema redovnom rasporedu u 9 časova na Fakultetu za diplomatiju i bezbednost.

Predmetni nastavnik