Raspored predavanja

Studenti produkcije na postavljanju podnog mozaika ispred “Parobroda”

Izvor: dr Marija Pavlović

Studenti treće godine Katedre za produkcije su u petak, 21.04. imali priliku da prisustvuju postavljanju podnog mozaika ispred ustanove kulture “Parobrod”, a u okviru projekta Aleja zaslužnih Starograđana, koju je UK “Parobrod” ustanovila 2022. godine, kao omaž značajnim istorijskim ličnostima koje su živele na Opštini Stari grad.

Stručni žiri u sastavu: dr Marija Pavlović, direktor UK “Parobrod” i docent na Katedri za produkciju FDB, dr Goran Čpajak, dekan FPU i dr Milica Božić Marojević, profesorka Filozofskog fakulteta, jednoglasno su doneli odluku o izboru prve ličnosti, Leposavi Beli St. Pavlović, jednoj od najznačajnijih srpskih slikarki međuratnog i posleratnog perioda i doživotnoj počasnoj predsednici društva „Lada“.

Mozaik su postavili g. Miroslav Lazović, profesor Fakulteta primenjenih umetnosti i Jovana Bojić, autorka rada a svečano otkrivanje je upriličeno na manifestaciji „Jevremova ulica susreta“, 22. aprila 2023. godine.