Profesori u medijima

Marija Pavlović u emisiji Jutro – Prva Srpska Televizija

Mesto: Narodno pozorište/RTS/Prva televizija
Datum: april – 2019. godine

Docent na Katedri za produkciju FDB-a dr Marija Pavlović predstavila je kao glavna koordinatorka programa Noć muzeja održanu maja 2019. godine. Kako je jedan od ciljeva Noći muzeja da obeleži sve važne godišnjice, dr Pavlović je istakla da je centralna tema Noći muzeja bio Vudstok, odnosno njegova pedeseta godišnjica. Moto Noći muzeja 2019. bila je Sloboda, kao glavna poruka koja je poslata iz Vajt Lejka 1969. Godine.

Prof. Pavlović je prilikom svojih medijskih nastupa objasnila zašto je izložba posvećena Vudstoku nazvana “poslednjom utopijom”,  kakva je saradnja Noći muzeja  i Bitefa i kako je Noć muzeja dostigla status događaja koji okuplja čitave porodice.

Više na link: