Profesor dr. um. Aleksandra ArvanitidisVanredni profesor

Multimedijalna umetnica  višestruko nagrađivana u zemlji i inostranstvu.  Tridesetogodišnje iskustvo u grafičkom dizajnu, animaciji, ilustraciji, web dizajnu…Desetogodišnje iskustvo u pedagoškom radu. Srednju školu za dizajn u Beogradu završava 1996. godine. Iste godine upisuje Fakultet primenjenih umetnosti i dizajna u Beogradu i diplomira 2001. godine. Doktorske umetničke studije upisuje 2006. godine na Univerzitetu umetnosti u Beogradu, Interdisciplinarne studije, grupa za digitalnu umetnost i 2012. godine odbranila je titulu doktora umetnosti – digitalni mediji. Od januara 2002. radi u dizajn studiju ZEPTER u Beogradu  na mestu senior grafički dizajner, do aprila 2004. Od avgusta 2004. radi u dizajn studiju ”PPOBOLI ” na Zakintosu u Grčkoj na mestu art direktora do oktobra 2012. Od decembra 2012. radi u ” CAMASTRA ” u Beogradu, na mestu grafičkog dizajnera. Od oktobra 2014. zaposlena na Fakultetu umetnosti Univerziteta u Prištini sa   privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici. Od 2019. godine predaje na Univerzitetu umetnosti u Beogradu na doktorskim studijama, grupa za Digitalnu umetnost, na predmetima Digitalna animacija, Poetika digitalne umetnosti i Metode umetničko istraživačkog rada.

Član je Komiteta znanja Srbije od 2016. godine, Evropske dizajnerske asocijacije  ,,A Design’’ od 2014. godine i član Udruženja likovnih umetnika primenjenih umetnosti i dizajna Srbije (ULUPUDS) od 2001. godine.